Опитування українською мовою

Українське опитування

Вступ

 

ПРО MIND-COVID

12 березня 2020 року ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) оголосила про пандемію через смертність та захворюваність, пов’язану з COVID-19, та швидке розповсюдження вірусу по всьому світу

До оголошення епідемії та в результаті оголошення епідеміі уряди у всьому світі впровадили заходи щодо уникнення подальшого поширення вірусу та зменшення кількості нових випадків заражень. Через пандемію багато необхідних послуг, які зазвичай полегшують життя, як, наприклад, банківські послуги, торгові заклади, усі види послуг, включаючи медичні, догляд за дітьми, школи, спорт та розваги, недоступні через нові правила та обмеження в щоденному житті людини. Це сильно вплинуло на багато аспектів повсякденного життя, спричинивши багато незручностей , що призвело до страху, тривоги та непевності щодо майбутнього та того, що воно принесе. Багато людей задають собі такі питання, як: як довго все це триватиме, як це вплине на моє життя в довгостроковій перспективі, чи матиму я роботу, коли це закінчиться, чи всі члени сім’ї виживуть та багато іншого. Ізоляція та соціальна дистанція є важливими факторами ризику психічного здоров’я.

Оскільки пандемія COVID-19 має великий вплив на багато аспектів повсякденного життя, медичні працівники в усьому світі стурбовані психічним самопочуттям вагітних жінок. Щоб краще зрозуміти ситуацію, що склалася, та спланувати ефективні шляхи допомоги, Міжнародна група дослідників PregMIND зібралася для вирішення цієї проблеми. Якщо ви зараз вагітні і хочете допомогти нам краще зрозуміти ваші турботи та занепокоєння щодо повсякденного життя під час епідемії COVID, ми запрошуємо вас заповнити анонімне опитування.

Це дослідження було міжнародно координованим зусиллям. Дослідницькі групи переклали всі анкети максимально ефективно та швидко, деякі помилки можуть зберігатися. Просимо вибачення за виявлені вами помилки. Якщо ви знадете,то зверніться будь-ласка до відповідної дослідницької групи.

Назва дослідницького проекту:
Фактори ризику тривожного стану та депресії серед вагітних жінок під час пандемії COVID-19.

Це дослідження було затверджено Центром післядипломної медичної освіти з питань етики (рішення № 56 / ПБ / 2020).

НАША КОМАНДА

 

Stepan Feduniw, MD
St. Sophie’s Specialist Medical Hospital, Żelazna Medical Centre, Warsaw, Poland
e-mail: stepan.feduniw@gmail.com

Anna Kajdy MD, PhD
Department of Reproductive Health, Centre of Postgraduate Medical Education
Head of Obstetrics Department, St. Sophie’s Obstetrics and Gynecology Hospital, Warsaw, Poland
e-mail: akajdy@cmkp.edu.pl; Phone: +48663769515; inkedin.com/in/anna-kajdy-96b396157www.szpitalzelazna.pl/; www.cmkp.edu.pl/

МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ

 

Основною метою є порівняння відмінностей у показниках тривожності та депресії вагітних між країнами, які постраждали від пандемії COVID-19. Вторинна мета – оцінити демографічні, економічні та соціальні аспекти, що впливають на показники тривожності та депресії у жінок серед вагітних жінок у всьому світі за часів пандемії COVID-19. А також ми зможемо порівняти відмінності у сприйнятті різних аспектів пандемії COVID-19 (соціальне дистанціювання, обмеження, пов’язані з доставкою) між країнами та за епідемічним статусом (кількість заражених пацієнтів, кількість зафіксованих випадків смерті). Порівняння також проводитимуться відповідно до статусу учасників COVID-19.

ОГЛЯД

 

Це веб-анонімне опитування вагітних жінок, які проживають у країнах, які постраждали від пандемії COVID19. Дослідження складається з трьох розділів:

1) питання, пов’язані із загальною демографією, історією здоров’я вагітності, історією психічного здоров’я, соціально-економічними факторами, а також сприйняттям страху, тягарем та обмеженнями, пов’язаними з пандемією COVID-19;
2) загальний тривожний розлад -7 (GAD-7)  – це анкета для оцінки тривожності;
3) Анкета здоров’я пацієнта – 9 (PHQ-9)  – це для оцінки депресії. Добірка пацієнтів на базі веб-досліджень для медичних досліджень виявилася економічно ефективною. В даний час з пандемією COVID-19, обмеженими ресурсами та обмеженнями соціального дистанціювання, проведення дослідження психічного здоров’я за участю вагітних у великих міжнародних масштабах не може бути безпечно проведено без залучення соціальних медіа.

На обстеження потрібно близько 10-15 хвилин. Ваша участь у опитуванні абсолютно добровільна. Усі відповіді, які ви дасте, зберігатимуться повністю конфіденційно, оскільки опитування є анонімним, і ми не зможемо вас ідентифікувати.

Ви маєте право відмовитись від участі в будь-який час, перш ніж натиснути кнопку ВИСЛАТИ (SUBMIT)в кінці опитування. Для виходу просто закрийте сторінку. Жодна відповідь не буде зібрана, якщо ви не натиснете кнопку ВИСЛАТИ(SUBMIT). Це опитування є анонімним. Анонімний означає, що після надсилання відповідей дослідницька група не зможе визначити і використати ваших особистих даних . Натискаючи кнопку ВИСЛАТИ(SUBMIT)в кінці опитування, ви даєте згоду на участь у дослідженні. Ви не відмовляєтесь від своїх законних прав як учасник дослідження, даючи згоду на участь у дослідженні.

У цьому дослідженні вам пропонується провести онлайн-опитування якомога точніше. Опитування займає приблизно 10-15 хвилин. Дослідження включає питання щодо демографії, соціально-економічної ситуації, загальної історії психічного здоров’я, оцінки ризику вагітності та конкретних аспектів, пов’язаних з пандемією COVID-19.

Обстеження також включає дві стандартизовані шкали GAD-7 та PhQ-9 для оцінки симптомів тривоги та депресії.

Ви також можете надати нам своє ім’я та контактні дані в кінці цього опитування, якщо ви зацікавлені брати участь у майбутніх дослідженнях. Якщо Ви подасте свої контактні ані , то такі дані збиратимуться окремо і не будуть пов’язані з інформацією, яку ви вказали в опитуванні.

ПЕРЕВАГИ:
Це дослідження проводиться міжнародною командою дослідників. Мета – краще зрозуміти аспекти психічного здоров’я вагітних під час пандемії COVID-19. Ми не отримали жодного фінансування і тому не можемо компенсувати вам будь-яку форму. Ми сподіваємось, що ваші відповіді допоможуть нам планувати втручання для вагітних під час цієї світової кризи у сфері охорони здоров’я.

РИЗИКИ:
Це опитування є анонімним, і надана інформація не може бути зв’язана з вами. Ваша Інтернет-протокол (IP) буде зібраний інструментом опитування, але дослідницька група не матиме доступу до цієї інформації. Існує невеликий ризик втручання третьої сторони. В результаті такого втручання інформація, яку ви надаєте в опитуванні, може бути відстежена до вас через вашу IP-адресу. Щоб мінімізувати цей ризик, це опитування проводиться на захищеному сервері на захищеному сервері акушерсько-гінекологічної лікарні “Св. Софії” в м.Варшава. Це той самий сервер, який містить всю інформацію про пацієнтів лікарні, тому він дуже безпечний.

Деякі запитання в опитуванні задають питання про ваші поточні та попередні проблеми психічного здоров’я та вашу соціально-економічну ситуацію. Деякі питання можуть викликати незручність або засмучення, і ви, можливо, не захочете відповідати на них. Ви можете пропустити питання, на які не хочете відповідати, або вийти з опитування та автоматично відкликати свою згоду на участь у дослідженні.

Збереження та захист даних
Ваша конфіденційність та приватність для нас дуже важливі, і вони будуть захищені протягом усього дослідження. Усі електронні дані (відповіді, які ви надаєте на запитання в опитуванні) зберігатимуться на захищеному паролем комп’ютері у замкненій кімнаті відділення репродуктивного здоров’я Центру післядипломної медичної освіти, що знаходиться у спеціалістичній Акушерсько- гінекологічній лікарні Св Софії у Варшаві, Польща. Дані зберігатимуться в цьому місці протягом 3 років до їх знищення.